Zoek een vestiging
Selecteer een vestiging:
Direct contact
De kranten staan er vol mee en iedereen wordt er onzeker van: de internationale kredietcrisis. Mede als gevolg van deze crisis dalen de gemiddelde huizenprijzen in ons land: voor het eerst sinds achttien jaar. Veel potentiële kopers aarzelen of zij in deze onzekere periode nou wel moeten overgaan tot de aanschaf van een nieuwe woning. Toch blijkt het allemaal wel mee te vallen, menen de kenners.
Het is een feit dat de huizenprijzen dalen. Maar die daling is minimaal: zo’n 0,3 procent. Dat staat niet in verhouding tot de prijsdalingen die zich in sommige andere landen hebben voorgedaan. Toch, door de kredietcrisis, staat het consumentenvertrouwen behoorlijk onder druk. Volgens het Postbank Economisch Bureau zullen de meeste huishoudens in Nederland er volgend jaar toch op vooruit gaan. De economie zal weliswaar minder draaien en ook de werkloosheid zal iets oplopen, maar het voordeel van de lagere groei is dat de prijzen ook minder stijgen. Hierdoor hebben mensen meer te besteden: de koopkracht blijft onaangetast of gaat zelfs iets omhoog. Dat is dus het goede nieuws. Het bureau denkt bovendien dat de huizenprijzen wel omhoog zullen gaan, maar niet meer zo hard als voorheen. Andere onderzoeksbureaus vrezen juist wel een daling, maar ook zij zeggen dat die daling minimaal zal zijn.
Hoe verstandig is het dan om nu een huis te kopen en een hypotheek af te sluiten? Het ligt niet echt voor de hand dat er in ons land een echte crisis op de huizenmarkt zal uitbreken. Dat heeft vooral te maken met het feit dat wij te kampen hebben met woningnood. De vraag naar koopwoningen blijft dus bestaan. Ook zal de inflatie in de eurolanden niet verder oplopen, waardoor er een toekomstige renteverlaging mogelijk is. Iets goedkopere huizen worden, door een lagere hypotheekrente, voor meer mensen dus eerder haalbaar. Het is daarom geen domme zet om juist nu een huis aan te schaffen. Geldverstrekkers zijn echter wel een stuk terughoudender bij het aangaan van een geldlening. Maar hoe erg is dat? Men kan geen onverantwoord hoge hypotheek meer afsluiten en dat is voor de veiligheid van de consument alleen maar goed. Uw Huis & Hypotheek-adviseur kan u goed uitleggen welke financiering in uw situatie de beste oplossing is. Een financiering waarbij de woonlasten meer dan ooit verantwoord zullen zijn. Wat in de toekomst alleen maar positief kan uitpakken.