Huis & Hypotheek Nootdorp

Huis & Hypotheek Nootdorp
  • Bezoekadres:
    Zilveren Zweep 2
    2632GP NOOTDORP
  • Postbus:
    43
    2630AA NOOTDORP
  • Telefoonnummer : (015) 3108750
  • Fax : (015) 3106938

Grens Nationale Hypotheek garantie verhoogd: Kies juist nu een veilige hypotheek

25.08.09

Vanaf 1 juli jl. is de kostengrens van Nationale Hypotheek Garantie (NHG) tijdelijk verhoogd naar 350.000 euro. Dat betekent dat nog meer mensen gebruik kunnen maken van deze unieke garantie, die volop bescherming biedt bij het financieren van een eigen woning. Bij uw Huis & Hypotheek-adviseur kunt u alle informatie krijgen over deze veilige en voordelige hypotheek.

 

Een hypothecaire lening die niet alleen voordelig is, maar vooral veilig. In deze tijd klinkt het bijna als een utopie. Toch is dat precies wat een hypotheek met Nationale Hypotheek Garantie te bieden heeft. Wie een woning laat financieren met een lening waarop NHG van toepassing is, is goed beschermd tegen eventuele vervelende gevolgen van de financiële crisis. Denk hierbij bijvoorbeeld aan werkloosheid. Maar ook als u vanwege arbeidsongeschiktheid, een echtscheiding of het overlijden van uw partner niet meer aan uw financiële verplichting kunt voldoen, staat de Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen (WEW) voor u garant. Deze stichting, die Nationale Hypotheek Garantie verleent, neemt bij een gedwongen verkoop van uw huis de eventuele restschuld aan de financier van u over. Bovendien is sinds 1 juli 2009 de Woonlastenfaciliteit (WLF) in het leven geroepen. Bent u door werkloosheid, arbeidsongeschiktheid, echtscheiding of het overlijden van uw partner tijdelijk niet in staat uw woonlasten te betalen, dan kunt u met de WLF deze lastige periode overbruggen.

 

Voordelig
Huis & Hypotheek adviseert haar klanten altijd NHG aan te vragen wanneer dat mogelijk is. “Tot voor kort gold dat voor leningen tot een bedrag van € 265.000,-. Maar om de woningmarkt te stimuleren, heeft de regering onlangs besloten dit bedrag tot 1 januari 2011 te verhogen naar € 350.000,-. Hierdoor komen aanzienlijk meer mensen in aanmerking voor een hypotheek met NHG. Een goede zaak, want NHG biedt niet alleen veiligheid, maar is ook voordelig. Omdat de hypotheekverstrekker eveneens de garantie krijgt dat de lening altijd wordt terugbetaald, laat deze de risico opslag – die altijd in het rentepercentage is opgenomen – vervallen. Dat kan een rentekorting van 0,2 tot wel 0,8 procent opleveren. De eenmalige borgtochtprovisie van 0,45% over het hypotheekbedrag worden dan gemiddeld binnen een jaar terugverdiend!”

 

Dubbele veiligheid
Een hypotheek met NHG is dus een veilige hypotheek vanwege de garantie die wordt geboden, zowel aan de consument als aan de hypotheekverstrekker. Daar komt bij dat een van de voorwaarden van NHG is dat men niet meer leent dan verantwoord is. Dubbele veiligheid dus. “Wij vinden dat een belangrijk aspect bij het advies dat we onze klanten geven”. “Natuurlijk is elk advies volledig toegespitst op de persoonlijke omstandigheden van de klant. Maar als het mogelijk is om zo’n veiligheid als NHG in te bouwen, raden wij onze klanten dat van harte aan.”

 

Prachtige regeling
Hoe is het mogelijk dat een hypotheek met NHG zo veilig is? NHG is een borgstelling, die wordt verstrekt door het Waarborgfonds Eigen Woning (WEW). Als iemand een hypotheek met NHG heeft en niet (meer) aan zijn of haar verplichtingen kan voldoen, stelt WEW zich garant. In dat geval neemt het fonds (het restant van) de hypotheekschuld over en loopt de hypotheekverstrekker dus geen risico. “Op dat moment heeft de consument wel een schuld bij NHG. Maar als de financiële problemen niet uit ‘verwijtbaar gedrag’ voortvloeien en bijvoorbeeld zijn ontstaan vanwege werkloosheid, arbeidsongeschiktheid of echtscheiding, dan wordt deze schuld door NHG kwijtgescholden. Bovendien biedt NHG met de nieuwe Woonlastenfaciliteit ook nog een soort overbruggingskrediet, waardoor de consument niet ineens zonder huis komt te zitten. Dat zijn dus prachtige regelingen, die een belangrijke steun in de rug bieden voor mensen die nu een hypotheek willen afsluiten”.

 

Beste advies
In het eerste kwartaal van 2009 hebben in totaal 12.828 huishoudens de aankoop van hun woning gefinancierd met Nationale Hypotheek Garantie. “Op dit moment kiezen ongeveer drie van de vier kopers van een woning voor een lening met NHG. Hieruit blijkt dus al hoe belangrijk NHG in deze tijd is”. “Als onze klanten in aanmerking komen voor NHG, brengen wij dit dan ook altijd ter sprake. Vanwege de zekerheid en het rentevoordeel is een hypotheek met NHG in deze tijd in veel gevallen het beste advies.”



« Terug naar overzicht